Akcja

Ostatnio dodane

Dama
6.1

Dama

Mar. 07, 2024

Najlepsze filmy akcji w sieci

Nasz portal skupia najlepsze filmy z gatunku akcja, które pochłoną Cię bezgranicznie. Począwszy od produkcji klasycznych, skończywszy na najnowszych produkcjach kinowych. Gatunek akcja jest to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. Filmy z tego gatunku skutecznie trzymają odbiorcę w napięciu, a obok tych filmów nie można przejść obojętnie! Duża część filmów akcji zdobyła miano filmów kultowych, co sprawiło, że przeszły one do historii kinematografii. Dobre filmy akcji powinny trzymać w napięciu, a sama fabuła nie powinna być przewidywalna. Sprawia to, że odbiorcy oglądają właśnie te filmy z dużym zaciekawieniem. Filmy te ubarwione są nierzadko w spektakularne sceny kaskaderskie oraz efekty specjalne, co dodatkowo podkręca widza. Do tego gatunku filmowego nierzadko łączy się takie elementy jak: horror, Sci-Fi czy komedie. Filmy akcji zostały zapoczątkowane w latach 80. XX wieku. To wtedy powstały kultowe filmy takie jak Zabójcza broń czy Człowiek w ogniu.

Dlaczego tak bardzo lubimy filmy akcji

Filmy akcji trzymają odbiorcę w napięciu, a sceny ubarwiane są bardzo często różnymi spektakularnymi wybuchami i scenami walk. Z filmami z tego gatunku bardzo mocno kojarzą nam się różne pościgi, bójki czy strzelaniny. W tym gatunku to właśnie jest cel – dostarczyć widzom odpowiednią ilość rozrywki. Fabuła często opiera się na głównym bohaterze, a wydarzenia często są mocno naginane i niekoniecznie zgodne z obowiązującymi prawami fizyki. W końcu główny bohater często zmaga się z potężnymi przeciwnikami, a na swojej drodze spotyka mnóstwo niewiarygodnych utrudnień. Z tego gatunku filmowego wywodzi się mnóstwo znanych gwiazd, takich jak: Bruce Willis, Gerard Butler czy Jackie Chan.

Filmy akcji – charakterystyka

Filmy akcji to gatunek filmowy, który powstał stosunkowo dawno temu. W konsekwencji, powstało dużo odmian tego gatunku, czyli tzw. podgatunki. Można tutaj wymienić m.in.: filmy szpiegowskie, filmy detektywistyczne, thriller, filmy Sci-Fi, komedie akcji czy filmy o superbohaterach. Głównie produkcje kina akcji kończą się happy endem, aby widz mógł poczuć satysfakcję z oglądanego filmu. Dodatkowo cechuje je brak realizmu, np. główny bohater bez większego wysiłku zabija 100 przeciwników, którzy są uzbrojeni po zęby, bohater wychodzi bez większych konsekwencji podczas wybuchu np. bomby. Mimo tych wszystkich absurdów, bardzo kochamy kino akcji, ponieważ po obejrzeniu mamy dużą satysfakcję z oglądanego filmu. Z pewnością jest to najpopularnieszy gatunek filmowy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi produkcjami tegoż gatunku.

×
Pomyślna aktywacja